Nie ma znaczenia jakimi siłami dysponuje przeciwnik. Ilu ludzi idzie za tobą. Liczy się jedynie to, czy po twojej stronie jest Bóg.
– Bogdan Pszczoła

Każdego dnia boleśnie zdajemy sobie sprawę ze stanu, w jakim znajduje się męskość w Polsce i w innych krajach naszej części Europy. Głęboko wierzymy, że Bóg pragnie zmienić tę sytuację i dokonać zmiany myślenia w nas samych i otaczającym nas świecie. Chcemy zaprosić Cię, do naszej współpracy z Nim w tym co Bóg chciałby zrobić w naszym kraju.

Od kilku lat modlimy się, aby Bóg powołał ludzi, którzy z odwagą i wiarą w Boże działanie zdecydują się wziąć udział w służbie wspierania mężczyzn, w stawaniu się podobnymi do Jezusa. Ludzi, którzy nie chcą naśladować tłumu, oglądać się na otoczenie, lecz podejmą walkę o teraźniejszość i przyszłość małżeństw, rodzin i kościołów. Przekonanych, że nie liczy się liczba wojowników, ale czy Bóg ich prowadzi. Podobnie jak Gedeon, który z 300 ludźmi pokonał wielokrotnie liczniejszych wrogów.

300 gedeona

Odważni

Czy tego chcemy czy nie, znajdujemy się na wojnie. Wojnie o nasze serca, umysły, emocje. Jesteśmy bombardowani setkami reklam, ostrzeliwani słownie przez otoczenie, przekupywani, by dołączyć do przeciwników Boga. Na początku wszyscy stajemy w bojowym szyku. Jednak nie wszyscy wierzymy w wygraną. Nie wszyscy wierzymy w to, że Bóg jest po naszej stronie. Myślimy, że mamy za dużo do stracenia. Gedeon stanął na czele wielkiej armii jednak Bóg zadecydował, że musi się ona zmniejszyć, aby chwała ze zwycięstwa w bitwie nie przypadła ludziom, lecz Panu Zastępów.

Każ więc ogłosić ludowi tak, aby usłyszał: kto bojaźliwy i lękliwy, niech zawróci. I dokonał Gedeon przeglądu, wskutek czego zawróciło z zastępu dwadzieścia dwa tysiące, a pozostało dziesięć tysięcy.
Sędziów 7,3

Bóg włożył w nasze serca walkę. Walkę o siebie, o naszych przyjaciół, o mężczyzn w Polsce, w Europie. Chcemy w mocy Ducha Świętego stanąć do bitwy i wygrać. Bóg pokazał nam przez przykład Gedeona, że wielu będzie tym zainteresowanych, ale niewielu odważnych. Jeśli więc nie wierzysz, że zwycięstwo jest możliwe, jeśli boisz się zaangażować to zawróć, nie będziesz sam – przed tobą uczyniło to wielu. Walka nigdy nie jest wygodna, łatwa, przyjemna. można wiele stracić. Jeśli nie jesteś gotowy stracić to, czego nie możesz zatrzymać, aby zyskać coś czego nie możesz stracić nie czytaj dalej.

Samodzielnie myślący

Masz odwagę i przekonanie. Wiesz, że to co dzieje się dzisiaj z mężczyznami wymaga Bożej ingerencji. Wymaga nadzwyczajnych środków, aby przynieść wolność uzależnionym od pracy, seksu, pornografii czy kłamstwa. My nie mamy tych środków, ale jest ktoś kto ma. Tym kimś jest Bóg – Stworzyciel nieba i ziemi. Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i poznali prawdę, która ich oswobodzi. Mamy Słowo Boże ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, jesteśmy gotowi do walki. A ty? Co chcesz zaangażować w bitwę? Modlitwę? Środki finansowe? Gościnność?

A liczba tych, którzy chłeptali wodę z ręki przy ustach, wyniosła trzystu mężów, cała zaś reszta zastępu klękała na kolana, aby się napić wody. I rzekł Pan do Gedeona: Przez tych trzystu mężów, którzy chłeptali wodę, wybawię was i wydam Midiańczyków w twoje ręce; cała zaś reszta ludu niech idzie, każdy do swojej miejscowości.
Sędziów 7,6-7

Szukamy ludzi podobnych do ludzi Gedeona, osób, które nie robią tego co inni, nie przypatrują się by naśladować postępowanie większości, ale takich, którzy chcą być posłuszni Bogu i płynąć pod prąd. Którzy są przekonani, że Bóg działa dzisiaj tak samo jak tysiące lat temu. Ludzi gotowych zaangażować to co mają, aby mężczyźni w Polsce upodobnili się do Chrystusa.

Polegający na Bogu

To Ci którzy ufają Bożej prawdzie, że nie siła ludzi daje zwycięstwo, ale Bóg który jest dawcą siły:

Pan jest mocą i siłą moją, On stał się wybawicielem moim.
Ps 118,14

Ci którzy pragną dać się prowadzić Bogu zwyciężą. Możesz pomóc, zanieść światło poznania Chrystusa wielu mężczyznom. Możesz stać się częścią Jego armii. przynieść wyzwolenie od grzechu i kajdanów zniewolenia. Pytanie, jakie dzisiaj stawiamy przed Tobą brzmi: Czy jesteś gotów wyruszyć na wroga bez rydwanów, pik czy tarczy, a jedynie ze światłem, trąbą i zaufaniem do Boga?

Potem podzielił tych trzystu mężów na trzy hufce, kazał im wszystkim wziąć do rąk trąby i puste dzbany oraz pochodnie do środka dzbanów.
Sdz 7,16

Bo to Bóg sprawia w nas chcenie i wykonanie i On daje nam zwycięstwo.

Gdy zaś zadęło owych trzysta trąb, Pan sprawił, że jeden raził drugiego mieczem w całym obozie i rzucił się obóz do ucieczki aż do Bet-Szytta w kierunku Serera, aż do krańca Abel-Mechola koło Tabbat.
Sdz 7,22

Czy jesteś gotów stać się jednym z nas?
Czy jesteś gotów przyłączyć się do 300 Gedeona?

Zapraszamy Cię do dołączenia do walki o mężczyzn w Polsce, do wspólnej walki, do programu 300 Gedeona i podjęcia zobowiązania o stałym wspieraniu tej służby wśród mężczyzn w 3 przestrzeniach:

Duchowym

stawaniu się uczniem Jezusa

Modlitewnym

modlitwie o potrzeby w Polsce na podstawie rozsyłanych co kilka tygodni listów modlitewnych;

Finansowym

w wysokości zależnej od przekonania, jakie daje Ci Bóg. Hojnie i z radością