Autorzy: Stephen Arterburn, Fred Stoeker

bitwa_kazdego_mezczyzny_recenzja Wcześniej myślałem, że nie mam dużego problemu z patrzeniem na kobiety i kontrolowaniem swoich oczu. Autorzy pokazali mi, że byłem w błędzie, ponieważ pozwalałem sobie czerpać przyjemność z przyglądania się kobietą w autobusie czy na ulicy. Czy zdajesz sobie sprawę z wagi słów Pana Jezusa, że pożądliwe patrzenie na kobietę już jest cudzołóstwem – obrazą Boga? Czy nie jest też tak, że czyniąc to zdradzasz swoją żonę?
Czytając tę książkę naKsiążka bitwa każdego mężczyzny to świadectwo mężczyzn, którzy zechcieli podzielić się tym jak Bóg wyzwolił ich z grzechów seksualnych. Autorzy pokazują na swoim przykładzie, że porządni z zewnątrz chrześcijanie mogą łatwo utracić relacje z Bogiem i zniszczyć małżeństwa tylko z powodu niewielkiego pobłażania sobie w temacie seksualności.
Ich podejście do tematu jest bardzo radykalne. Przekonali mnie, że warto rezygnować z filmów ze względu na sceny erotyczne, które subtelnie na nas oddziałują. W świetle przykazania Pana Jezusa a ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim (Mt 5,28) to nie jest głupie czepianie się.trafiłem także na kilka trafnym porównań:
Podejmij walkę z nieczystością i dokonaj przełomu jak Jozjasz dokonał przełomu w Izraelu. Bądź wierny i kochaj swoją żonę jak Uriasz kochał Betszebę (przyznam, że nigdy nie zwróciłem na to uwagi). Autorzy przytaczają wiele rzeczywistych sytuacji ze swojego życia i innych znajomych. Nie są to sytuacje z kosmosu, lecz raczej bliskie tym, z którymi spotykamy się w naszym życiu. Co więcej dają oni wiele praktycznych rad i zastosowań, które były im pomocne i mogą być również dobre dla nas.
Minusem tej książki jest to, że kilka opisów moim zdaniem zostało przedstawionych zbyt szczegółowo. Po co opisywać mężczyznom jak dokładnie wyglądała, jak bardzo rozebrana była kobieta, która kiedyś doprowadziła cię do grzechu? Ja nie widzę potrzeby.
Podsumowując, bardzo polecam tą książkę mężczyzną, nie tylko tym samotnym, ale przede wszystkim żonatym, bo o nich najczęściej jest tutaj mowa. Zarówno tym, którzy szczególnie zmagają się z pornografią czy masturbacją, ale również tym, którym wydaje się, że nie mają większych problemów z nieczystością. Książka rzuci światło na twoją seksualność i to czy naprawdę jesteś wierny Bogu i swojej żonie. Wiele trafnych obserwacji, myśli i zastosowań wzmocniły mnie w bitwie. Abyśmy byli święci na wzór Świętego, który nas powołał. (1 P 1, 14-15) .
Szymon Malinowski