GRUPA WSPARCIA DLA MĘŻCZYZN ZMAGAJĄCYCH SIĘ
Z DESTRUKCYJNYMI ZACHOWANIAMI SEKSUALNYMI

W naszym miejscowym zoo przez lata żył jeden z największych afrykańskich lwów, jakie kiedykolwiek widziałem. Olbrzymi samiec, ćwierć tony żywej wagi, o cudownej sierści i niezwykle okazałych pazurach. Panthere Leo. Król Zwierząt. Oczywiście był w klatce, ale mówię wam, jej pręty nie dawały poczucia bezpieczeństwa, kiedy stało się dwa metry od zwierza, który w

ROZWIĄZANIE
W pierwszym tygodniu października 2018 Chrześcijańska Poradnia Męskiej Seksualności KUŹNIA, z którą współpracujemy uruchamia kolejną edycję grup wsparcia dla mężczyzn zmagających się z destrukcyjnymi zachowaniami seksualnymi.

Jak wyglądają takie grupy?

  • grupa A - przedpołudniowa (środa), grupa B - wieczorna (wtorek)
  • max. 8 osób w jednej grupie
  • spotkania grupy odbywają się raz w tygodniu przez 38 tygodni
  • start → pierwszy tydzień października
  • jedno spotkanie trwa od 2 do 3 godzin
  • miejsce → centrum Katowic (dokładna lokalizacja zostanie podana w mailu na 2 tygodnie przed pierwszym spotkaniem)

innej sytuacji widziałby w tobie łatwy obiad. Szczerze mówiąc, czułem, że powinienem trzymać swoich chłopców na bezpieczny dystans od niego, jak gdyby mógł skoczyć na nas, gdyby tylko chciał. Był moim ulubieńcem. Inni wędrowali do pawilonu małp albo tygrysów, a ja wracałem, choć na kilka chwil, żeby pobyć trochę w obecności czegoś tak potężnego, szlachetnego i śmiertelnie niebezpiecznego. Prawdopodobnie lęk mieszał się u mnie z podziwem, a może po prostu widok tego wielkiego starego kota łamał mi serce.
To cudowne i budzące przerażenie zwierzę powinno przemierzać sawannę, obnosząc swoją dumę i budząc lęk w sercach wszystkich dzikich stworzeń. Ilekroć poczuł głód, powinien powalać zebry i gazele. Zamiast tego każdą godzinę każdego dnia i nocy każdego roku spędzał w samotności klatki mniejszej niż wasza sypialnia, a pożywienie podawano mu przez małe metalowe drzwiczki. Czasami późno w nocy, kiedy miasto już spało, słyszałem jego ryk dochodzący od wzgórz. Brzmiał nie tyle gwałtownie, ile żałośnie. Podczas moich wizyt nigdy nie spojrzał mi w oczy. Ze względu na niego desperacko pragnąłem, żeby to zrobił, chciałem, by zmierzył mnie wzrokiem. Byłbym szczęśliwy, gdyby zamachnął się na mnie łapą. Lecz on tylko leżał z tym głębokim zmęczeniem, które bierze się z nudy, oddychał płytko i przewracał się z boku na bok.
Po latach życia w klatce lew przestaje w ogóle wierzyć, że jest lwem... a człowiek przestaje wierzyć, że jest człowiekiem.
Fragment książki Dzikie serce John Eldredge

Jeśli, któreś z tych zdań przemknęło się kiedykolwiek przez Twoją myśl, to masz jasną odpowiedź. Ta grupa jest dla Ciebie.

No właśnie JEŚLI...

Jeśli jesteś gotowy podjąć to wyzwanie, przejdź do kolumny po prawej. Jeśli nie, pozostań lwem żyjącym w klatce i skazanym na żałosne dopełnienie swojego żywota.

Jak wygląda kwestia dyskrecji?

  • Aby zachować dyskrecję spotkania odbywają się w małych grupach, gdzie każda osoba podpisuje kontrakt, którego jednym z elementów jest zachowanie poufności odnośnie wszelkich informacji dotyczących osób w grupie (złamanie kontraktu ma skutki przewidziane w Kodeksie Cywilnym)
  • My natomiast jesteśmy zobowiązani do przestrzegania tajemnicy zawodowej (art. 50 ust. 1 Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego)

Kto prowadzi taką grupę?

Piotr Kapera - profilaktyk i terapeuta uzależnień behawioralnych oraz wykładowca i badacz w Instytucie Rozwoju Mężczyzny (więcej o Piotrze)

Jak mogę zapisać się na grupę?

Krok 1 → wypełnij formularz kwalifikacyjny (potrzebujemy tego, aby móc się z Tobą skontaktować i umówić na spotkanie indywidualne)

Krok 2 → przyjdź na spotkanie indywidualne z terapeutą (podczas tego spotkania porozmawiamy o Twoich potrzebach i oczekiwaniach jak również sporządzimy wstępną diagnozę; to będzie też czas abyś mógł zadać pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości)

Krok 3 → podejmiemy wspólną decyzję odnośnie dołączenia do grupy

 

Kolejna edycja grup → październik 2019

A jeśli masz pytania → (+48) 690 362 421

 

Instytut Rozwoju Mężczyzny współpracuje z Chrześcijańską Poradnią Męskiej Seksualności KUŹNIA.

Chrześcijańska Poradnia Męskiej Seksualności KUŹNIA jest agendą Społeczności Chrześcijańskiej w Katowicach.